Kışın Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyım – Evde Bronzlaşmak !

Bu yazımızda , kışın bronz bir tene sahip olmanın yollarından bahsedeceğiz.

Günümüzde bronz bir tene sahip olmak oldukça önem kazandı. Sadece bayanlar değil artık erkekler de ten rengine oldukça dikkat ediyor. Bronz bir tene sahip olmanın birçok avantajı bulunuyor. Daha cool bir görünüm, giyilen kıyafetlerin kendini daha çok göstermesi gibi birçok etken insanların kışın da bronz ten rengine sahip bir şekilde dolaşmasını tetikliyor.

Yazın sürekli güneş ışığına maruz kalınması sonucu bazı cilt hastalıkları meydana gelebiliyor. Bu yüzden güneşlenirken en hızlı şekilde bronzlaşmak için bazı yollar bulunmaktadır. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz güneş kremi, daha hızlı ve orantılı bir şekilde bronzlaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca güneşlenmeden önce ve yaz tatiline çıkmadan önce yapacağınız vücut peelingi sayesinde ölü derilerden kurtularak, derinizin daha hızlı bronzlaşmasını sağlayabilirsiniz. Tatil esnasında bronz teninizi korumak istiyorsanız haftada bir peeling yapmaya da özen göstermelisiniz.

kışın bronzlaşmak

Sağlıklı bronzluk nasıl elde edilir?

Yapılan en büyük yanlışlardan biri hiçbir koruyucu krem kullanmadan öğle saatlerinde güneşlenmek oluyor. 11.30 – 15.00 saatleri arasında güneşlenme vücudunuzda lekelenmelerin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden kalıcı bronzluk için bu saatlerin dışında güneşlenmeye dikkat etmelisiniz.

kışın bronzlaşmak

Kışın bronz kalmak için neler yapılmalıdır?

  • Yaz aylarındaki bronzluğunuzu kış aylarına saklamak için öncelikle melanin pigmentlerini harekete geçirmelisiniz. Bol bol şeftali ve kayısı tüketerek bu pigmentleri canlı tutarak, cildinizin solmasını engelleyebilirsiniz.
  • Güneşlendikten sonra sıcak bir banyo yapmak da yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Ilık veya hafif soğuk bir suyla yapacağınız duş cilt derinizi korur ve kış aylarına bronz girmenizi sağlar.
Hüseyin Dalyan
Apex Legends , Fornite , PUBG Mobile ve GTA 5 gibi birçok oyun videosu paylaşıyorum , ayıca birçok bilgi içeriğide web sitemde mevcut. Youtube Kanalıma Abone Olmayı Unutma :)