Nasıl Çalışkan Olunur ?

Başarılı Öğrencilerin Ortak Özellikleri

Nasıl çalışkan olunur veya daha doğrusu hayat boyu başarılı olmak için uğraşır dururuz. Başarılı olmak için başarıyı hızlandıracak bütün etmenlerin yerinde ve zamanında kullanılması gerekir. Şartlar elverişli hale getirildiğinde başarıyı kovalamanıza gerek kalmayacaktır.

nasıl çalışkan olunur
nasıl çalışkan olunur

Başarılı olan insanların hayatı incelendiğinde ortak olan bir takım özellikler göze batmaktadır. Başarılı olmak isteyen bireyler olarak bu özellikleri bilmek istersiniz diye düşündüm. Bunları bilmek ve şartlarınızı imkânlarınızın el verdiği ölçüde bu duruma getirmek sizi başarılı olma yolunda bir adım öteye götürecektir ve bu sayede nasıl çalışkan olunur sizde öğreneceksiniz.

nasıl çalışkan olunur
nasıl çalışkan olunur

Başarılı olan bireylerin ortak özellikleri şunlardır.

1- Başarılı bireylerin ailelerinin sosyo-ekonomik ve kültür düzeyi yüksek olmaktadır. Anne ve babalarının kültür durumu yüksektir. Ailede geçim sıkıntısı yoktur. Öğrencinin başarılı olabilmesi için tüm imkânlar ailesi tarafından istediği zaman hizmetine sunulabilir ve nasıl çalışkan olunur onlara aileleri tarafından öğretilmektedir.

nasıl çalışkan olunur
nasıl çalışkan olunur

2- Güdülenmişlik düzeyi yüksektir. Başarılı olan bireylerin başarılı olma istekleri kuvvetlidir. Bu isteklerine ulaşmak için gerekli tüm mücadeleyi verirler. Kendilerini programlama yetisine sahiptirler. Belirli bir plan dâhilinde düzenli ve disiplinli bir çalışma ile başarıyı elde etmişlerdir ve bu sayede nasıl çalışkan olunur diye düşünme ihtiyaçları ortadan kalkar.

nasıl çalışkan olunur
nasıl çalışkan olunur

3- Öğrenme ortam zenginliğine sahiptir. Başarılı bireyler dershane, özel ders ve iyi bir okulda okuma imkânına sahiptir. Okudukları okul kalitelidir. Başarılı olabilmek için zengin öğrenme ortamlarına girerler.

nasıl çalışkan olunur
nasıl çalışkan olunur

4- Başarılı bireylerde güdülenme genelde içseldir. Yani dışarıdan birisi oğlum oku diye baskı yapmamıştır. Birey başarılı olmayı ailesi istediği için değil kendi istediği için gerçekleştirmiştir. Bu bireylerde merak hat safhadadır. Öğrenmeyi tetikleyen şeylerin başında merak gelir ve buda aslında nasıl çalışkan olunur sorusunun bir cevabıdır.

Hüseyin Dalyan
Apex Legends , Fornite , PUBG Mobile ve GTA 5 gibi birçok oyun videosu paylaşıyorum , ayıca birçok bilgi içeriğide web sitemde mevcut. Youtube Kanalıma Abone Olmayı Unutma :)