5
(4)

Merhabalar , PUBG Mobile PRO TAKTİKLER – NASIL BİRİNCİ OLUNUR hem yazılı hemde videolu olarak oynayarak uygulamalı göstererek anlattım.

Videoyu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın.

pubg mobile – nasıl birinci olunur

PUBG MOBİLE – BİRİNCİ OLMA TAKTİKLERİ – PRO TAKTİKLER !

Kaçırmadan Okuyun

      PubG Mobile, birbirinden farklı yaş grupları ve cinsiyetlerdeki insanların ilgisini çekmeyi ve popülerliğini günden güne arttırabilmeyi başarabilmiş bir oyun olarak gündemimize oturmuştur.

Kısa sürede büyük beğeni toplayan, benzer oyunların gölgesinden sıyrılmayı başarabilmiş PubG Mobile; alanında lider olmayı başardı ve buna bağlı olarak da oyunculardan ‘Nasıl daha fazla hayatta kalabilir’ veya ‘Birinci olmanın altında farklı taktikler var mı?’ gibi soruları duymaya başladık.

   Peki, son derece popülerliği yüksek bu oyunda asıl amaç nedir? Silahları kuşanıp çatışmak mı? Yoksa oyunun altında yatan, birinci olmak için izlememiz gereken gizli stratejiler mi var? PUBG Mobile’da birinciliğe giden yolda izlememiz gereken adımları sizler için derledik.

    Oyunun sizlere sunmuş olduğu bir alanda, birbirinden farklı oyuncular mevcut ve bu oyuncuların sizi fark edip; oyunun sıralamasında bir adım yükselmesi saniyelere bağlı. O yüzden PubG Mobile’da en dikkat etmemiz gereken unsur; ses.

pubg mobile pro taktikler

Kaçırmadan Okuyun

Kimse sizi duymamalı! CS:GO gibi oyunlarda sessiz olmaz ne kadar önemliyse PUBG Mobile’da da bir o kadar önemli.  Çünkü koşarken ve yürürken sessiz olarak ilerlediğinizde, birbirinden farklı ses seviyeleri ile karşılaşabilirsiniz.

Bu da sizin karşınızdaki oyuncu hakkında önemli detaylar verebilir. Eğer herhangi bir eve girdiyseniz ve sessizce hareket etmediyseniz eğer, siz daha karşınızdaki oyuncuyu fark etmeden, yöneldiğiniz evin içini görmeden ölebilirsiniz.

Özetle; ne kadar sessiz oynarsanız, hayatta kalma seviyesiz ve birinci olma olasılığınız da o kadar artar. Bunun yanında, tercih ettiğiniz ayakkabı türlerinin de ne kadar sessiz olabileceğiniz hakkında önemli bir etkene sahiptir. Bot yerine spor ayakkabı tercih ederseniz yürüme sesiniz de oldukça azalacaktır.

pubg mobile pro taktikler

    Dikkat etmemiz gereken ikinci bir adım ise; çalılıklar. PubG Mobile’da çatışmaların sadece evler ve binalar arasında geçmemesi işinizi bir hayli zorlaştırabilir. Ormanlık alanların bol olması, zaman zaman karşınızdaki oyuncu ile doğrudan etkileşime geçmenize engel olabiliyor.

HEMEN OKUYUN ! :  Takımlı Ölüm Maçı - PUBG Mobile PRO TAKTİKLER ile BİRİNCİ OLMAK !

Bu nedenle nereden ateş açtığını anlayamadığınız bir rakip, sizi oldukça zor bir duruma sokabiliyor ve oyuncuya doğrudan hedef haline gelebilirsiniz. Bu durumu en aza indirgemek adına yapabileceğimiz şeylerde ise grafik ayarları yer alıyor.

Bütün grafik ayarlarını yüksek yapmak yerin, bazı oyuncuların yaptığı gibi yeşillik görüntü kalitesini düşürmeniz; çalılıklar arkasında saklandığınız zaman karşınızdaki oyuncuya hedef olma olasılığınızı düşürecek, çalılıkların arasından sizi fark edip öldürmek güçleşecektir.

     PubG Mobile’da oyuna başlamadan önce dikkat etmeniz gereken etkenlerden bir tanesi de asla oyunun kendi klavye ve mause ayarlarına güvenmeyin! Karşınızdaki oyuncu ile çatışmaya başladınız ve açık alandasınız; gözünüze bir kaya kestiriyorsunuz ve ‘C’ ye bastığınızda eğilemiyorsunuz.

pubg mobile pro taktikler

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmayı tabii ki istemezsiniz. Bu yüzden oyuna başlamadan önce bu gibi klavye ayarlarını kendiniz yapmanız sizin için en sağlıklısı olacaktır. Bunun yanında, mutlaka bakış açınızı geniş tutun!  Eğer FSB modundaysanız sağ ve sol tarafınızdan size yaklaşan oyuncuları görmekte güçlük çekebilir ve oyunun başında veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

     PubG Mobile’da bir diğer dikkat etmemiz gereken etmen ise; ekipman ve silah seçimleri. Örneğin; yelek ve kaskların seviyelerine göre absorbe ettikleri hasar birbirinden çok farklı.

Kullandığınız ekipmanların seviyesi ile koruma oranı doğru orantılı. Bu yüzden olabildiğinizde seviyesi yüksek ekipmanlar bulmaya çalışın. Rakibinize karşı sizi güçlü kılacak bir diğer unsur ise silah seçimleri.

Örneğin; AKM, daha az sekmeye ve menzile sahip; bu yüzden uzun mesafeli çatışmalarda kullanmaktan kaçınmalısınız. Eğer M16 bulabilirseniz ve kullanmayı tercih ediyorsanız, uzun mesafeli çatışmalarda bir adım öndesiniz demektir.

pubg mobile pro taktikler

Silahların en önemlisi ise; Kar98. Göğüs ve bel bölgesine nişan alındığında çok etkili olmasa da rakibinizin kafasına nişan aldığınızda karşınızda pek şansı kalmıyor. Bunun yanında silahlarınızın gücünü arttıracak dürbün gibi önemli parçaları da sakın unutmayın!

HEMEN OKUYUN ! :  Takımlı Ölüm Maçı - PUBG Mobile PRO TAKTİKLER ile BİRİNCİ OLMAK !

Beğendiniz mi ?

Tıklayarak puan verin !

Toplam puan 5 / 5. Oy sayısı : 4