Saç Yağlanmasına Çözüm – HEMEN ETKİLİ !

Photo by Muuch

Saç Yağlanmasını Azaltmak İçin Neler Yapılmalı?

Yaz aylarında sıcaklarla birlikte vücuttan terlemeyle atılan su miktarı da bir hayli artıyor.Bununla birlikte saçlar yağlanıyor ve bizde bu yazımızda sizlere saç yağlanmasına çözüm olarak neler yapabilirsiniz bundan bahsetmek istiyoruz.

Bu suyun geri kazanılması için ve yağ yakımını artırmak için her gün en az 12 bardak suya ihtiyacımız var.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vücuttaki yağ oranında da artışlar meydana gelmektedir. Hanımların bikini içerisinde daha güzel görünmeleri için her ne kadar diyet ve spor yapmaları gerekse de su tüketimlerine de önem vermeleri gerekir.

saç yağlanmasına çözüm
saç yağlanmasına çözüm

Saç Yağlanmasına Çözüm : Bol Su Tüketin

Yaz aylarıyla beraber terleme oranı da bir hayli yükseliyor. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığında ise böbrek faaliyetlerinde büyük bir yavaşlama görülüyor.

Geri emilimin azalması sonucunda da vücutta depolanan yağlar yakılmıyor ve daha da kütle kazanmaya devam ediyor. Bu yüzden saçlar yağlanıyor ve saç yağlanmasına çözüm olarak her gün en az 2 litre su içmenin hem organlar açısından hem de dış görünüş açısından faydaları bulunuyor.

saç yağlanmasına çözüm
saç yağlanmasına çözüm

Mineral dengesi için maden suyu

Günümüzde çay, kahve ve buna benzer içecek tüketimi giderek artıyor. Bu içecekler hem vücutta yer alan suyun hızla dışarı atılmasına hem de elektrolitlerin kaybolmasına neden olur.

Vücutta eksilen elektrolitin bir diğer deyişle mineralin tekrardan yerine getirilmesi için her gün bir şişe maden suyu içmeniz yeterli olacaktır ve buda saç yağlanmasına çözüm sağlayabilimektedir. Maden suyu içerisinde yer alan mineraller organların daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Fakat tansiyon hastalarının maden suyu içmemesi gerekir.

saç yağlanmasına çözüm

Yaz aylarında karbonhidrat tüketimine de dikkat edilmesi gerekir. Yemeklerin daha rahat hazım edilmesi için mutlaka ayran, cacık, yoğurt gibi ek besinlere başvurulmalıdır.

Hüseyin Dalyan
Apex Legends , Fornite , PUBG Mobile ve GTA 5 gibi birçok oyun videosu paylaşıyorum , ayıca birçok bilgi içeriğide web sitemde mevcut. Youtube Kanalıma Abone Olmayı Unutma :)