Youtube Kanal (Hesap) Doğrulama Nasıl Yapılır ?

YouTube Kanal Doğrulama Nedir, Nasıl Yaparım ?

YouTube Kanal Doğrulaması, markanızı veya kanalınızı daha güvenli ve daha prestijli hale getirmenin bir yoludur. Doğrulama rozeti olan bir YouTube, kullanısına sayfanın orjinalliğini  gösterir. Instagram, Twitter veya Facebook gibi doğrulanmış bir YouTube hesabı da aynı özellikleri ve avantajları sağlar.

Elbette, YouTube’da, video paylaşım platformu, gri tonlama size farklı özellikler sunar. YouTube doğrulama işlemi ve yöntemi de biraz farklı! YouTube’un doğrulama şirketi Isabet Medya tüm süreci sizinle birlikte yönetir ve YouTube’un doğrulanması için doğru adımları atmanızı sağlar.

youtube kanal doğrulama
youtube kanal doğrulama

YouTube Kanal Doğrulama nedir ?

YouTube Kanal Doğrulaması, YouTube kanalınızın size ait olduğunu ve gerçek kişiler tarafından yönetildiğini onaylamak anlamına gelir. Doğrulanmış YouTube kanalı, marka adının sağında gri bir doğrulama sembolü içerir. Doğrulanmış YouTube kanalı, bunun resmi bir kanal olduğunu bildiriyor.

YouTube kanalındaki doğrulama rozeti, YouTube kanal adının yanındaki gri renkli bir onay işaretidir. Bu gri rozet, başarısını kanıtlayan bir kanalı simgeliyor. Yeterli ve kaliteli içeriğin üreticilerden birine ait olduğunu belirtir. Doğrulama rozetleri ayrıca bir markanın, işletmenin veya kuruluşun resmi kanallarını da temsil edebilir.

YouTube tıklamaları, bir dizi işlemin sonunda yapılabilir. Doğrulama rozeti almak için YouTube kriterleri ve politikalarını kabul etmeli ve karşılamalısınız. Videoları kanalda paylaşma, video içeriği, içerik kopyalama veya video düzenleme biçimleri gibi bazı kurallara uyulmalıdır. Günlük video paylaşımı, video derecelendirmeleri ve kanalınızın takipçisi sayısı, YouTube’un Kanal Doğrulama sürecinde göz önünde bulundurduğu veya dikkate aldığı kriterlerden biridir.

Bir YouTube Kanal Doğrulama aracıyla kolayca ve daha kısa sürede gri bir rozet elde edebilirsiniz. Kanalınız için doğrulama sürecinde size yol gösteren YouTube ortakları, kanalınızı YouTube gri kontrol fiyatları için prestijli ve güvenilir bir kanal haline getirebilir.

youtube kanal doğrulama
youtube kanal doğrulama

YouTube Doğrulama Rozeti Türü

YouTube’da iki tür doğrulama vardır. YouTube hesabınızı doğrulayın ve YouTube adınızı doğrulayın. Her ikisinin de birbirleriyle ilgisi olmamasına rağmen, genellikle “doğrulama” terimiyle karıştırılıyorlar.

YouTube Kanal Doğrulaması genellikle YouTube hesabınızı ilk oluşturduğunuzda yapılır. YouTube, size hesabınızla ilişkilendirilecek bir cep telefon numara vermek içinse video yönetici üstünde ki küçük bir bildirimi size sürekli hatırlatır. Ardından size YouTube hesabına ekleme yapacağınız doğrulama kodu olan bir mesaj gönderir.

YouTube adını doğrulayın; Google’ın bu markayı veya kişiyi temsil eden resmi bir sayfa veya profil olduğunu onaylayan bir işlem. YouTube kanalının adının yanına yerleştirdiği küçük bir onay işareti veya gri rozet. Müşteriye, bu kanalın orijinal olup olmadığını veya o kişiye ait olup olmadığını bildirme.

Bunlar genellikle ana YouTube kanalları ve markaları için kullanılır ve durumu gösterir. Bu nedenle, pek çok içerik satıcısı kanal adlarını doğrulamaya çalışır. Ne yazık ki tıpkı Twitter’da ki gibi – bu onay işaretini dosyalamak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

 Google, doğrulanmış bir rozet için kimin hak kazanabileceğini otomatik olarak belirlemek için kanalları çeşitli faktörlere göre inceler. Bununla birlikte, bir YouTube Kanal Doğrulama ajanı süreçte yapmanız gerekenler konusunda size rehberlik edebilir. Bu nedenle, süreci hızlandırmak için bir YouTube iş ortağı aracısının desteğine ihtiyacınız olacak.

youtube kanal doğrulama
youtube kanal doğrulama

YouTube Gri Tik nasıl alınır ?

YouTube’un gri tonlama süreci uzun bir sürecin sonucudur. Kanal Doğrulama uygulaması, sesli arama veya SMS yoluyla bir doğrulama koduyla cep telefonunuza gönderilir. Yani bana bir telefon numarası vermelisin. Ayrıca, kaydolurken YouTube hesabınızı doğrulamanız da istenebilir.

YouTube Kanal Doğrulama onayı genellikle 100.000 abonesi olan kanala verilmektedir. Abone sayısıysa, YouTube doğrulama rozeti için önemli bir kriterdir. Bu kriterleri karşılayan kanallar gri doğrulama rozetleri isteme hakkına sahiptir.

YouTube, spam veya kötüye kullanımın telefonla doğrulanmasını ister. Bu adım YouTube topluluğunu korumak ve kötüye kullanımı önlemek için atıldı. Doğrulama için istenen telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderiliyor. Telefon numaralarından, numaranın farklı bir hesapta kullanılıp kullanılmadığını da kontrol etmeleri istenir. YouTube, kişisel telefon numaranızı kimseyle satmamayı veya paylaşmamayı taahhüt eder.

Telefon numaranızı girerseniz, YouTube gri tonda olduğu sürece bir doğrulama kodu almazsanız, yeni bir kod isteyebilirsiniz. Doğrulama kodunu hala alamıyorsanız, telefon hattınızda bir sorun olabilir. Yaygın problemler;

youtube kanal doğrulama
youtube kanal doğrulama

Bazı ülkelerdeki hücresel operatörler Google tarafından gönderilen kısa mesajları desteklemeyebilir. Türkiye üzerindeki mobil hatlar, Google’ın attığı kısa mesaja destek veriyor. Hala mesajı alamıyorsanız, sesli arama seçeneğini deneyebilirsiniz. Ya da varsa, başka bir telefon numarasıyla bir kod almak isteyebilirsiniz.

Aynı telefon numarasına bağlı birden fazla YouTube hesabınız varsa, gri kontrol etmek için mobil doğrulama kodunu alma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda, telefon numarasıyla oluşturulan maksimum hesap hesap gibi bir hata mesajı alırsınız. Böyle bir uyarı alırsanız, başka bir telefon numarası denemelisiniz.

YouTube hesabınızda doğrulama etiketini görmüyorsanız ya da hesap durumu da kanal ayarları doğrulandı olarak görünmüyorsa, bir yerde bir hata olduğu anlamına gelir. YouTube doğrulama fiyatları ile hiçbir zaman çok uzaklara gidebilirsiniz. YouTube tarafından doğrulanan işlem sırasında karşılaşabileceğiniz olası sorunlara karşı önlem alabilir ve bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

youtube kanal doğrulama
youtube kanal doğrulama

Doğrulanmış bir YouTube Hesabının Faydaları Nelerdir?

Diğer sosyal medya doğrulama avantajları gibi, doğrulanmış bir YouTube hesabı da pek çok avantaj sağlar. Çok şeyden önceyse güvenilecek bir YouTube kanalınız var. Takipçileriniz artık videonuza daha çok dikkat edecek. Peki başka ne gibi faydalar var?

• YouTube’u işaretledikten sonra bir rozet almaya hak kazanırsanız, videoları 15 dakikadan daha uzun süre yükleyebilirsiniz.

• YouTube hesabınızı doğruladıktan sonra, para kazanmaya başlayabilirsiniz.

• Dış bağlantılar ve yorumlar ekleyebilirsiniz.

• Video küçük resimlerini ayarlayabilirsiniz.

• Ücretli içerik üretebilirsiniz.

• İçerik kimliği veya telif hakkı için itirazda bulunabilirsiniz.

• Kişisel video listenizi oluşturabilirsiniz.

• Canlı yayın yapabilirsiniz.

• Video düzenleyici özelliğini kullanabilirsiniz.

• Fan fonlarını açabilirsiniz.

youtube kanal doğrulama
youtube kanal doğrulama

YouTube Kanal Doğrulama Önerileri

YouTube Kanal Doğrulama süresini hızlandırmak için bir YouTube Kanal Doğrulama acentesinden destek alabilirsiniz. Bu süreçte yapabileceğiniz birkaç şey var. Kanalınızın bir doğrulama rozeti almaya uygun olduğundan emin olmak için şunları yapmanız gerekir:

• YouTube kanalınızı bir Google+ sayfasına veya profiline bağlayın.

• Google+ sayfanız veya profiliniz; Markanız şirketiniz veya ürününüz tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır.

• Bir YouTube kanalıysa Google+ ya bağlı ise, sayfa kuruluşunuzun web sitesine bir bağlantı içermesi gerekir.

• Bu web sitesindeki Google+ sayfalarının sahipleri, bu talimatları izleyerek sözleşmelerini kabul etmeli veya doğrulamalıdır.

• Kanalınızın önemli sayıda abonesi olmalıdır (en az 100.000).

• Ardından Google’ın size bir doğrulama rozeti vermesini bekleyin!

Bu YouTube onaylı tüm işlemlerde YouTube ortağı temsilcilerinden destek almalısınız. YouTube Kanal Doğrulama aracı size rehberlik edecek ve yukarıda listelenen işlemleri gerçekleştirme ve yönetme sürecini basitleştirecektir.

Hüseyin Dalyan
Apex Legends , Fornite , PUBG Mobile ve GTA 5 gibi birçok oyun videosu paylaşıyorum , ayıca birçok bilgi içeriğide web sitemde mevcut. Youtube Kanalıma Abone Olmayı Unutma :)